Jak wybrać najlepszą wyciskarkę? Urządzenie, które służy do wyciskania soku to obecnie różne propozycje jakie są w sprzedaży. Pośród nich będą również wyciskarki. Często myli się je jednak z sokowirówkami. Nie powinno się jednak używać pojęć zamiennie, ponieważ te urządzenia są całkowicie różne od siebie. Wyciskarki do soku Wyciskarka wykonuje swoją pracę wolno, ale realizowana jest w ramach bardzo dokładnych obrotów. Sok będzie wyciskany przez ślimakowy wałek, który będzie miał odpowiadać za miażdżenie owoców i następnie wyciskanie soku z nich. Taki sok ma cząsteczki owoców i nie będzie klarowny. Jednak pijąc taki sok od razu czujemy, że jest to pełnowartościowa zdrowa dla nas propozycja. Wyciąg z owoców będzie można także przechowywać w lodówce bez obawy o to, że będzie się psuł.

Mamy obecnie w sprzedaży albo wyciskarki ręczne albo elektryczne. Elektryczne urządzenia mogą mieć jeden albo dwa ślimaki. Te drugie będą lepsze i dają dużo lepsze efekty. Sok z nich uzyskiwany będzie zawsze odżywczy oraz pełny witamin i mikroelementów. Proces uzyskiwania soku będzie dłuższy, ale sok będzie naprawdę wyśmienity. Moc takich urządzeń jest zróżnicowana. Im większa moc tym sprzęt pracuje szybciej. Warto także wybierać większą moc, ponieważ wtedy lepiej sprzęt poradzi sobie z twardymi owocami czy warzywami. Zalety soku pozyskiwanego z wyciskarek - jest to pełnowartościowy sok, może być pozyskany także z liściastych warzyw czy ziół - można mielić twarde składniki i przyrządzać musy - sprzęt będzie można bardzo łatwo czyścić bez rozkładania jak to staje się konieczne w przypadku sokowirówki.

Sok przy użyciu wyciskarki przygotowywany jest dłużej niż w sokowirówce, ale można być pewnym, że smak napoju będzie nam rekompensował ten czas oczekiwania. Wśród producentów urządzeń liczy się między innymi firma Hurom, która w ofercie ma wiele ciekawych urządzeń. Najlepsze produkty charakteryzują się dobrą wydajnością a jednocześnie są tak wykonane zawsze gwarantują nam doskonałą pracę i przygotowanie soków, które nie będą nic traciły ze swoich odżywczych wartości co jak się wydaje także jest bardzo ważną kwestią. Wiele osób szuka wyciskarki właśnie dlatego, że chce mieć specjalny sprzęt przygotowujący sok pełny witamin i minerałów.