Nowoczesna wyciskarka

Hurom HH2G jest w sprzedaży od 2014 r. Wyciskarka ta ma silnik o mniejszej prędkości w porównaniu ze starszymi modelami, co sprawia, że urządzenie nadaje się do przygotowywania klarownych soków i gęstych koktajli.

Nowa wyciskarka wygląda nieco inaczej niż wcześniejsze. Ma inny wał, sita, misę 500-mililitrową i podziałkę. Jest trochę podobna do modelu 700. Zbudowano ją z bezpiecznych materiałów pozbawionych bisfenolu A, które nie wywołują chorób.

Charakterystyka wyciskarki

Innowacyjna zatyczka daje możliwość zatrzymania soku w wyciskarce i przelewanie go kiedy się chce. Dzięki temu można do napoju dodawać inne składniki, np. podczas wyrabiania mleka.

Silnik działa z prędkością 43 obrotów na minutę, dzięki czemu sok nie utlenia się. Utlenienie mogłoby spowodować utratę wielu cennych składników. Napęd zależy od wału, a cichsza praca jest zapewniona przez brak zębatek.

Wylot pulpy jest lepiej kontrolowany, system wycieraczek jest unowocześniony, a wał silnikowy został ulepszony. Dzięki temu zmniejszone zostało prawdopodobieństwo, że produkt utknie w urządzeniu, wyciskarka się zatka i trzeba będzie ją naprawiać. Kontrola wylotu pulpy sprawia, że można skomponować sok z określoną ilością włókien (mniejszą lub większą).

Przepis na zdrowe soki

Hurom HH2G posiada pionową wyciskarkę jednoślimakową, przez co składniki same przemieszczają się do wału i nie trzeba ich dociskać. Materiał wykorzystany do budowy to GE-ULTEM – mocny i zapewniający trwałość.

Sok z wyciskarki

Ponieważ wyciskarka jest pionowa, można uzyskać z niej większą ilość soku. Zastosowano w niej Technologię Wolnego Wyciskania, dzięki czemu z jednego produktu można wycisnąć więcej płynu. Powiększona jest też powierzchnia sita, żeby sok mógł szybciej przepływać. Technologia 2G umożliwia uzyskanie 30% większej ilości soku i mniej pulpy w odróżnieniu od poprzedniego typu 1G. To dzięki temu, że w tym przypadku pulpa nie jest traktowana jako zwykły odpad.

Badania koreańskich badaczy wskazały na informację, że Hurom HH2G pozwala na otrzymanie o 42% więcej witaminy C i witaminy A w porównaniu ze starszymi urządzeniami.

Hurom HH2G ma długi okres gwarancji, wynoszący 10 lat. Ponadto bardzo łatwo się go czyści. Czyszczenie polega na wlaniu do misy wody i włączeniu wstecznego biegu. Urządzenie będzie dokładnie wypłukane, usunięte zostaną wszystkie resztki z wykorzystanych warzyw i owoców. Na koniec wystarczy zdjąć zatyczkę i opróżnić pojemnik.

Do tego modelu dołączone są szczotki do czyszczenia, wieszak do akcesoriów i pojemnik do tofu.