Z czego można pozyskać sok? Cebula, czosnek, ziemniaki – pewnie większość z nas stosuje je wyłącznie do gotowania. Jeśli umieścimy je w wyciskarce przygotowany zostanie doskonały sok. Dzięki sokom z dodatkiem cebuli czy czosnku będzie można ochronić swój organizm przed grypą. Mamy oczywiście coraz więcej fanów świeżych soków z owoców, a co z takimi niecodziennymi sokami jak ten z cebuli czy czosnku? Wyciskarka będzie w stanie poradzić sobie oczywiście nawet z ziemniakami surowymi. Taki sok z cebuli czy czosnku to lekarstwo i nie można pić go codziennie tak jak soku z ziemniaków, który może obniżać ciśnienie i eliminować nieco zmęczenie.

Pewnie nikt nie spodziewa się tego, że surowe ziemniaki będą zdrowsze o tych gotowanych. Znajdują się w nich liczne witaminy i minerały, które zostaną zniszczone w procesie gotowania. Jak się okazuje nasz organizm nie będzie przygotowany do tego, by trawić niektóre substancje, dlatego powinno się spożywać taki sok raz na jakiś czas. Jeśli raz w tygodniu wyciśniemy sok z jednego ziemniaka i wypijemy to na pewno będzie to korzystne dla organizmu. Nie musimy się obawiać, ponieważ wpływ na organizm jest doskonały. Ogólnie przerobienie produktu na sok zawsze sprawia, że jego trawienie staje się łatwiejsze. Jeśli nie chcemy spożywać samego soku z ziemniaków można go zmieszać z sokiem z innych warzyw czy owoców. Cebula Cebula to lekarstwo i wiele osób się z tym zgodzi. Można ją przygotowywać na masę różnych sposobów.

Można także zdecydować się na wyciśnięcie soku przez wyciskarkę. Ale nie powinno się spożywać więcej niż łyżki dziennie takiego soku, ponieważ nasze żołądki mogą się z nim męczyć. Picie w odpowiednich dawkach regularnie sprawi, że zmniejszy się poziom cukru we krwi a organizm będzie się chronił przed rakiem. Czosnek Również spożywanie czosnku musi być rozsądne. Jest to produkt ciężkostrawny, ale ceniony przez medycynę już od około 5 tysięcy lat. Dzięki niemu można między innymi dezynfekować jelita, chronić się przed nowotworami czy też walczyć z nadmiernym cholesterolem krwi. W przypadku czosnku do wyciskarki wystarczy dodać jeden ząbek w czasie przygotowywania soku z innych warzyw. Jeśli chcemy pozbyć się smaku i oddechu nieprzyjemnego żuć należy natkę pietruszki.