Czy warto inwestować w wyciskarkę do soków? Chyba nie będzie lepszego czy świeższego soku niż taki, który pozyskiwać się będzie samodzielnie. Jeśli chcemy taki pyszny napój sobie przygotować powinniśmy mieć dobrą wyciskarkę. Jakie urządzenia można wybrać? Jeśli chodzi o sokowirówki i wyciskarki to są to zupełnie inne urządzenia, które tworzą sok w inny sposób. Sokowirówka będzie cięła owoce na niewielkie kawałki. Działa bardzo szybko, ale sok się podgrzewa przy szybkich obrotach i niestety musimy się liczyć z tym, że traci część ważnych dla nas składników odżywczych. Jednocześnie dochodzi do jego utlenienia. W przypadku wyciskarki owoce są miażdżone i następnie tłoczone przy wolnych obrotach, dzięki czemu uzyskuje się z takiego urządzenia wartościowy w pełni sok.

Jednak taki sprzęt pracuje już znaczenie dłużej. Oczywiście ze względu na inny tryb pracy te urządzenia są w różny sposób wykonywane. Najlepiej dla siebie będzie szukać takiego urządzenia, które charakteryzować się będzie odpowiednią wytrzymałością. Dobrze będzie wybrać nieco droższy produkt, ponieważ wtedy i wydajność i jakość będzie po prostu na wyższym poziomie. Green Star Elite To urządzenie, które kosztuje około 2300 złotych i daje możliwość pozyskania soku w trzech etapach. Owoc jest rozdrobniony i tkanki będą się rozluźniały. Następnie dochodzi do zgniecenia i wyciśnięcia przez otwarcie membran komórkowych, dzięki czemu dostaniemy pełnowartościowy sok.

Na pewno zaletą jest tutaj prosta budowa i to, że urządzenie można dzięki temu łatwo myć. Hurom HG 2G To kolejne urządzenie, które pracuje na wolnych obrotach , jest prosto zbudowane i tym samym również będzie się łatwo czyściło. Sprzęt przygotowany jest ze stali nierdzewnej. Będzie miał liczne zabezpieczenia, które między innymi chronić mogą przed uruchomieniem urządzenia w momencie, gdy zostanie źle włączone oraz przed jego przegrzewaniem. Jest to ciche urządzenie i może nawet pół godziny pracować bez przerw. Koszt to około 2500 złotych. Wyciskarki Angel To urządzenia, które występują w ramach różnych modeli mogą kosztować nawet ponad 5 tysięcy złotych. Dostajemy jednak takie urządzenie, które pracuje na każdym owocu, warzywie czy ziele. Daje świetne efekty i wyciska każdą kroplę cennego soku. Urządzenie jest naprawdę solidnie wykonane i charakteryzuje się wyjątkową jakością poszczególnych elementów. Na pewno będzie to wyciskarka, która swojej ceny jest po prostu warta i dlatego można ją kupić bez obaw.