Najlepsza wyciskarka Angel Angel to pierwsza wyciskarka, która przygotowana była w całości ze stali nierdzewnej i wykorzystuje specjalną technologię opartą na dwóch ślimakach. Nie będzie ona na darmo nosiła miana Rolls Royce’a wśród wszystkich wyciskarek. Jest to rzeczywiście model wyjątkowy, który charakteryzuje się doskonałą wydajnością dużo lepszą niż te urządzenia, które do tej pory się pojawiały. Po jej wyciskaniu zostaje jedynie suchy miąższy. Wyciskarka taka będzie szczególnie polecana tym osobom, które muszą sobie prowadzić lecznicze diety i terapie sokowe. Wydajność urządzenia porównywana jest często z urządzeniem określonym jako prasa Norwalk.

Nowy sprzęt wyróżnia się w porównaniu do poprzedniego modelu także zastosowaniem biegu wstecznego. Jeśli włoży się za dużo surowca i wałki się zablokują będzie można uruchomić bieg wsteczny i odblokuje się taki zator. Będzie to również chronić wyciskarkę przed spaleniem. Model 7500 ma oczywiście zastosowane elementy wykonywane z najlepszej stali jaka jest dostępna. Jest to stal stosowana powszechnie i na bardzo szeroką skalę między innymi do przygotowywania sprzętów AGD, naczyń, garnków, noży czy narzędzi do chirurgii. Będzie się przede wszystkim charakteryzować tym, że jest odporna na korozję działanie soli, temperatury czy kwasu.

Nie ma tutaj możliwości wejścia w reakcję z innymi substancjami, dlatego nie trzeba się obawiać alergicznych reakcji, badania pokazują, że stal nie działa szkodliwie i nie będzie niszczyła składników odżywczych. Wyciskarka Angel wyciskać może sok przy zachowaniu wszystkich wartościowych składników takich jak enzymy, witaminy czy składniki mineralne, które znajdują się w warzywach i owocach. Dzięki temu taki sok ma doskonałe właściwości odżywcze i często lecznicze. Dzięki temu, że nie zawiera włókna charakteryzuje się tym, że jest to sok łatwo przyswajalny. W trakcie procesu wyciskania soku usuwa się także wszelkie metale ciężkie i składniki chemiczne, które stosowane są w trakcie produkcji rolnej przy takich warzywach czy owocach.