Detoks organizmu Jeśli chcemy mieć sok dobrej jakości z różnych warzyw czy owoców i także z roślin korzennych to powinno się do tego wybrać dobry sprzęt w postaci wyciskarki. Trzeba pamiętać, że wyciskarka jest efektywna a dodatkowo łatwo się ją myje. Można z jej pomocą przygotowywać danie do diety oczyszczającej organizm. Najlepszym wyborem są takie urządzenia, które wyciskają sok i które mają bardzo szeroki zakres pracy, ponieważ poradzą sobie dobrze praktycznie ze wszystkimi owocami, warzywami a także ziołami czy zbożami. Ważne będzie również to, że tego typu urządzenia w czasie pracy zachowują wszystkie zdrowe składniki. Dlatego nie trzeba się obawiać, że sok nie będzie dla nas wartościowy.

Większość urządzeń przygotowuje się tak, że można je bardzo łatwo myć i dzięki temu nie będzie się traciło czasu na czyszczenie jak przy sokowirówkach. Sok wyciśnięty przez wyciskarkę do soków będzie nadawał się do przechowywania przez 48 godzin w lodówce. To na pewno korzystne dla tych co regularnie spożywają sok, ponieważ za jednym razem mogą wycisnąć porcję na cały dzień czy dwa i w każdej chwili będzie można się takiego soku napić zachowując ciągłość diety.

Jeśli myślimy o oczyszczeniu organizmu najlepiej wszystko robić stopniowo. Najpierw likwidujemy jedną przekąskę a na jej miejsce wprowadzamy dwa małe soki owocowo warzywne. Trzeba pamiętać, że efekty będzie mniejszy, jeśli nie zachowamy również odpowiedniego odżywiania i będziemy spożywać poza likwidacją jednej przekąski hamburgery, pizzę czy frytki z majonezem. Jeśli chcemy oczyścić organizm musimy spożywać posiłki lekkostrawne, a ilość spożywanych soków należy cały czas zwiększać. Cały okres detoksu powinien się charakteryzować podporządkowaniu do oczyszczania organizmu. Dlatego pilnujemy się lekkich posiłków i staramy się zawsze spożywać duże ilości płynów.